U prvom kolu skupne faze vaterpolske Lige prvaka Jug je 'bez veze' izgubio u Moskvi; imao je 7-4 na poluvremenu pa gol razlike prije zadnje četvrtine i na kraju ipak zgubio. Jugaši su taj poraz već prebolili, u međuvremenu slavili protiv Primorja i Mladosti u Jadranskoj ligiu, a sada se okreću novim izazovima u kontinentalnom natjecanju. Ove srijede u Gruž dolazi stari znanac, beogradski Partizan.

Prošle sezone Jug i Partizan odigrali su pet utakmica, a dubrovačka je momčad slavila četiri puta – dva puta u skupini Lige prvaka, te jednom u regularnom dijelu sezone Jadranske lige i još jednom u doigravanju. Partizanu je pripala jedna pobjeda, ona u susretu JL u Beogradu, a i to je bio tijesan susret. Partizan je također izgubio u prvom kolu LP, a i beogradski je sastav potom dva puta slavio u Jadranskoj ligi.

U zadnjih par godina Jug i Partizan su odigrali priličan broj utakmica, a Jug je daleko uspješnija momčad i uz to baš nikad nije izgubio od Partizana u Gružu; Beograđani su Dubrovnik uvijek napuštali poraženi. Nastavlja li se tradicija pogledajte na kanalu Arena 1.