Pobjedom u zaostalom susretu protiv Crotonea Juventus je povećao svoju prednost u odnosu na drugoplasiranu Romu na sedam bodova pa je sada u poziciji mirno privesti sezonu kraju i ubilježiti još jedan scudetto. Prvi naredni test Torinezi imaju ove nedjelje kada gostuju na Sardiniji kod Cagliarija.

Obranu slabašnog Crotonea prvi je probio Mandžukić koji za taj gol primio brojne čestitke, no Mandžo je navijače Juventusa kupio prije svega svojim ratničkim pristupom utakmici i obavljanjem defenzivnih zadataka. Mandžo je ove sezone zabio tek pet prvenstvenih golova što i ne čudi budući da ga Allegri sve više koristi na krilnim pozicijama, a ne kao špicu; debeljuškasti Higuain i talentirani Dybala ispred su Mandže u vizijama trofejnog trenera. Spomenimo da je protiv Crotonea napokon od prve minute zaigrao Pjaca, bez konkretnijeg učinka. Allegri se često u superlativima izražava kada priča o Pjaci, a s druge strane daje mu šanse na kapaljku – Pjaca je ove sezone odigrao samo 237 minuta za Juve.

U prvom dijelu sezone Juve je u Torinu pobijedio Cagliari rezultatom 4-0, a hoće li biti jednako uvjerljiv i na Sardiniji, pogledajte na kanalu Arena 4 ili putem PPV usluge.