Očekivanim porazom na Maksimiru, te budući da je Osijek slavio protiv Splita, zadarski se prvoligaš vratio na začelje MAXtv Prve lige. Štimčeva se momčad solidno suprotstavila lideru prvenstva, a ovoga vikenda, u 22. kolu Prve lige nada se novoj berbi bodova. U subotu na Stanove stiže Zagreb koji je u prošlom kolu pretrpio težak poraz od konkurenta Lokomotive.

Medićev Zagreb je u spomenutom susretu primio velikih šest komada od Ivkovićevog sastava; nakon 0-2 na poluvremenu Zagrebaši su se u nastavku 'raspali' i po prvi put ove sezone izgledali kao razbijena vojska. Težak poraz od direktnoga konkurenta zahtijeva žurnu reakciju Pjesnika već u narednom kolu pa će dvoboj na Stanovima biti dobar test karaktera Medićevog sastava.

Zadrani su svjesni da bodove mogu osvajati samo protiv slabijih sastava Prve lige, a uzdrmani Zagreb čini se kao pobjediv protivnik. Pjesnici su poletniji, tehnički kvalitetniji ali i neiskusniji, dok je Zadar fizički prezentniji, trkački čak i moćniji te pod imperativom pobjede. Štimac neće dopustiti da se Pjesnici razigraju i zagospodare terenom već će narediti svojim igračima da od samog starta susreta pritisnu protivnika i igrajući na granici faula steknu premoć u sredini terena. Zadar nema prostora za kalkulacije budući da mu je svaki naredni susret praktički kvalifikacijski. Može li ratnički pristup Zadru donijeti pobjedu nad tehnički potkovanijim protivnikom, pogledajte na kanalu Arena 3 ili putem PPV i MAXtv To Go usluge, a ako niste MAXtv korisnik, utakmicu možete pogledati i preko pay per view on line servisa http://match.tportal.hr/