Prošlog vikenda odigrano je 11. kolo španjolske nogometne lige u kojem je postignuto čak 38 golova - odličan golgeterski učinak Španjolaca. Najviše golova palo je u susretu Zaragoze i Deportiva koji je završio 'vaterpolskim' rezultatom 5-3 za domaćine. Gosti iz La Corune poveli su sa 2-0 i imali vodstvo na poluvremenu, no sredinom drugog dijela kreće uragan Zaragoze koji je u potpunosti otpuhao nade gostiju - Postiga i društvo zabili su četiri komada u dvadesetak minuta i riješili pitanje pobjednika.

I Barca i Real uspješno su prošli gostovanja u ovome kolu - Barcelona je sa 4-2 slavila u Mallorci, a Real je Levante dobio puno teže. Iskusna momčad Levantea odolijevala je Realovcima sve do šest minuta prije kraja susreta kada je joker s klupe Morata zabio za pobjedu Reala.

Vijest kola je da je Athletic Bilbao napokon odigrao nešto i uzeo pobjedu na svom San Mamesu - svladali su tvrdu Sevillu s 2-1 unatoč tomu što su zadnjih dvadesetak minuta igrali s igračem manje. Čini se da ipak dolaze sretniji dani za Baske koji su se ovom pobjedom popeli na dvanaesto mjesto i sad imaju samo tri boda manje od šestog Levantea.

Atletico Madrid je na svom terenu pobijedio Getafe s 2-0 (bez gola Falcaoa!), Malaga je izgubila od Sociedada rezultatom 1-2, Valladolid i Valencija su remizirali (1-1), a Osasuna je upisala drugu pobjedu u prvenstvu svladavši Espanyol u gostima s 3-0. Rayo je dobio Celtu s 3-2, a Betis je na domaćem terenu izgubio od Granade rezultatom 2-1.

Sve golove i najzanimljivije detalje 11. kola španjolske nogometne lige pogledajte na kanalu SportKlub+.