Prošlog vikenda odigrano je 7. kolo španjolske nogometne lige u kojem su postignuta relativno skromna 22 gola. Najviše golova postignuto je u najjačoj utakmici - El Clasicu - koji je završio podjelom bodova, bilo je 2-2. I Real i Barca imali su svoje periode dominacije u tom susretu pa je remi i dosta pravedan ishod. Valja naglasiti da je sudac napravio nekoliko bitnih pogrešaka i krivih procjena pa je na neki način i on kumovao da susret završi remijem jer da je, recimo, pokazao crveni karton Alonsu pri rezultatu 2-1 za Barcelonu, Real bi sigurno primio još koji gol... Ovako, razlika između Katalonaca i Kastiljanaca ostala je osam bodova pa Real i dalje ima kakve-takve šanse dostići Barcu - prvenstvo još nije gotovo...

Druga najjača utakmica ovga kola bila je ona između pretendenata za mjesto koje vodi u Ligu prvaka - na Vicente Calderonu snage su odmjerili Atletico i Malaga. U jednoj izjednačenoj utakmici koja je mirisala na remi, pobjedu je ipak odnio domaći sastav, a oba gola zabio je, tko drugi, nego veliki Falcao - valja biti precizan i reći da je kod akcije za pobjedonosni gol Falcao u gol unio i loptu i dva braniča Malage zajedno s njom...

Athletic Bilbao je napokon došao do pobjede, a žrtva je bila Osasuna - gol De Marcosa iz prvog poluvremena bio je dovoljan za tri boda. Athletic i dalje ne igra dobro, no valja očekivati da će Bielsa posložiti Baske i pretvoriti ih opet u odličnu ekipu.

Celta je dobila Sevillu s 2-0, istim rezultatom Betis je dobio Sociedad, a Rayo je svladao Deportivo s 2-1. U gradskom derbiju Valencije Levante je napokon uzeo skalp svom bogatijem gradskom rivalu, a pobjedu im je donio Martins pogotkom sredinom prvoga poluvremena. Do gostujućih pobjeda u ovom kolu došli su Granada kod Mallorce (1-2) i Zaragoza kod Getafe (0-1).

Sve golove i najzanimljivije detalje 7. kola španjolske Primere pogledajte na kanalu SK Prime.