Prije nekoliko dana odigrano je osmo kolo francuske nogometne lige koje je bilo vrlo efikasno postignuta su 33 gola ili više od tri gola po susretu. Najjači susret ovoga kola igra se na Velodromu gdje je Marseille dočekao PSG završilo je 2-2, a po dva gola za svoje momčadi zabili su Gignac i Ibrahimović. Svi golovi postignuti su unutar ludih petnaestak minuta sredinom prvog poluvremena, a u drugom dijelu igrala se puno mirnija utakmica da je Ibra imao više kondicije, vjerojatno bi zabio hat-trick... I druge dvije nedjeljne utakmice Ligue 1 završile su podjelom bodova Lorient i Lyon odigrali su 1-1, a jednakim rezultatom završila je utakmica Bresta i Bordeauxa.

Najuvjerljiviju pobjedu ovoga kola upisao je Saint Etienne koji je rezultatom 4-0 razbio Nancy, a i Lille je 'hendikepirao' svog protivnika rezultatom 2-0 dobili su Ajaccio. Montpelliere je nastavio s crnom serijom u domaćem prvenstvu, a ovoga puta bodove im je oteo Evian bilo je 3-2 za goste. Gostujuću pobjedu u ovom kolu upisao je i Rennes kojem je jedan gol kod Sochauxa bio dovoljan za pobjedu, a Toulouse i Valenciennes su podijelili bodove rezultatom 2-2. Reims je nastavio s dobrim igrama pobijedivši Nicu s 3-1, a do pobjede je stigla i Bastia koja je s 3-2 savladala Troyes.

Sve golove i najzanimljivije detalje 8. kola francuske Ligue 1 pogledajte na kanalu Arena 3.