Prošlog vikenda odigrano je 7. kolo talijanske nogometne lige u kojem je postignut relativno skroman dvadeset jedan gol, no barem nije bilo niti jedne utakmice bez postignutog gola. Derbi kola igrao se u Milanu gdje su snage odmjerili Milan i Inter, a puni plijen odnijeli su plavo-crni zgoditkom Samuela već u četvrtoj minuti susreta Inter je poveo i uspio održati vodstvo sve do kraja utakmice unatoč tomu što su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje (isključenje Nagatoma). Milanov bljesak u Ligi prvaka (pobjeda protiv Zenita) brzo je prošao, a njihova kriza se nastavlja...

Branitelj naslova Juventus i dalje drži visoku razinu u talijanskom prvenstvu nakon neuvjerljive predstave protiv Šahtara u LP-u, Juve se vratio pobjedama ovoga puta žrtva je bila Siena koju su Pirlo i društvo rutinski riješili s 2-1. I prvi pratitelj Juventusa Napoli bio je uspješan u ovome kolu rezultatom 2-1 dobili su neugodni Udinese, a svi golovi pali su pred kraj drugog poluvremena. Napoli nastavlja pritiskati Juve i ove će sezone definitivno biti glavni izazivač branitelju naslova.

Cagliari je u ovome kolu upisao prvo pobjedu, a ona im je stigla u gostima, točnije u Torinu gdje su rezultatom 1-0 svladali istoimenog domaćina. Lazio je bez greške prošao kroz  Pescaru pobijedivši je rezultatom 3-0 uz dva gola Miroslava Klosea, a bod u gostima uzeo je Palermo koji je kod Genove odigrao 1-1. Roma je svladala Atalantu s 2-0, a istim rezultatom Catania je bila bolja od Parme. Chievo je slavio protiv Sampdorije s 2-1, a Fiorentina se vratila pobjedama u susretu protiv Bologne gol za pobjedu postigao je Jovetić već u sedmoj minuti susreta.

Sve golove i najzanimljivije detalje 7. kola Serije A pogledajte na kanalu Arena 3.