Prošlog vikenda odigrano je 6. kolo talijanske nogometne lige koje je bilo vrlo efikasno - postignuta su 32 gola ili više od tri gola po utakmici. Najuvjerljiviju pobjedu ovoga kola odnio je povratnik u Serie A, Torino, koji je na gostovanju kod Atalante pobijedio s visokih 5-1. Domaći sastav prvi je došao do vodstva, no Torino je brzo izjednačio i rezultatom 1-1 otišao na poluvrijeme; ključne minute utakmice dogodile su se sredinom drugog dijela kad su gosti u rasponu od petnaestak minuta zabili čak četiri gola i došli do rijetko visoke pobjede od 5-1.

Branitelj naslova Juventus u ovom kolu poigrao se s Romom - Juventini su već nakon prvih dvadeset minuta vodili s 3-0 te utakmicu priveli kraju rezultatom 4-1. Juventus izgleda nepobjedivo i u ovome trenutku od svih klubova Serie A jedino mu Napoli može konkurirati. A Napolitanci su u ovome kolu također uzeli tri boda i ostali izjednačeni s Torinezima na vrhu tablice - kod neugodne Sampdorie slavili su golom Cavania iz penala.

Inter je napokon došao do pobjede pred svojim navijačima i to protiv vrlo jake Fiorentine - bilo je 2-1, a svi golovi pali su u prvom poluvremenu. Inter se ovom pobjedom probio do treće pozicije koja mu realno i pripada. Drugi milanski klub, AC Milan, u ovom kolu je remizirao kod Parme, što je za njih solidan uspjeh, a drugi remi ovoga kola odigrali su Udinese i Genova, bilo je 0-0.

Pescara je stigla do druge pobjede u nizu i to u gostima na Sardiniji kod Cagliaria - bilo je 2-1, a ključni igrač Pescare bio je opet Vladimir Weiss. Palermo je savladao Chievo sa 4-1, Bologna Cataniu sa 4-0, a Lazio Sienu s 2-1. Klose ovoga puta nije bio strijelac; ni glavom, ni nogom, a ni rukom...

Sve golove i najzanimljivije detalje 6. kola Serie A pogledajte na kanalu Arena 1.