Nakon tri vrlo efikasna uvodna kola prošlog vikenda talijanski prvoligaši vratili su se svojim starim navikama - u četvrtom kolu talijanske lige postignuto je samo 15 golova, odnosno manje od dva gola po utakmici.

Jedini sastav koji je zadržao maksimalni učinak je branitelj naslova Juventus koji je slomio otpor Chieva sredinom drugog poluvremena - završilo je 2-0 za Juventine, a oba gola postigao je Quagliarella. Prvi pratitelj Juvea, Napoli, nije uspio uzeti tri boda na gostovanju kod prijateljske Catanie, a utakmica je završila bez golova. Rimski Lazio koji je do ovoga kola također imao tri pobjede, u večernjem terminu je ugostio Genovu na Olimpicu i izgubio - gol za pobjedu gostiju zabio je Borriello desetak minuta prije kraja susreta.

Fiorentina je gostovala kod Parme i uzela samo bod iako je do devedesete minute vodila, a jednako tako je vodio i Torino kod Sampdorie sve do pet minuta prije kraja utakmice, no podjelu bodova osigurao je Pozzi pogotkom iz penala. Još jedna utakmica odlučena je kasnim zgoditkom - pobjedu Atalanti nad Palermom donio je Raimondi dvije minute prije kraja susreta.

U ovome kolu nastavila se kalvarija milanskih klubova - Inter je na domaćem terenu poražen od Siene s 2-0, a Milan je izgubio na gostovanju kod Udinesea s 2-1 - treba li reći da je pobjednički gol za Udinese zabio Di Natale...

Sve golove i najzanimljivije detalje 4. kola talijanske Serie A pogledajte na kanalu Arena 3.