Prošlog vikenda odigrano je 6. kolo argentinske Primere Inicial ili kako je još Argentinci zovu, Aperture. Vodeći sastav lige, Boca Juniors, uzeli su bod na gostovanju kod Argntinos Juniorsa rezultatom 1-1, a oba gola pala su u prvom poluvremenu. Nakon nešto slabijeg završetka prošlosezonske Clausure, Boca se vratila u igru.

Do prvih ovosezonskih pobjeda stigli su San Martin i Atletico Rafaela - San Martin je s visokih 4-0 dobio Arsenal iz Sarandia, a Rafaela je pobijedila All Boyse rezultatom 2-1. U subotu se još igrala utakmica Estudiantesa i Veleza, no nije bilo pogodaka.

Nedjelja je donijela pregršt uzbuđenja na terenima argentinskih prvoligaša - u sve četiri odigrane utakmice suci su morali vaditi crvene kartone, a na nekima i po dva - kao na utakmici između Belgrana i Racinga koju su domaći dobili iako su zadnjih pola sata igrali s dva igrača manje. Argentinski velikan Independiente ni u šestom kolu nije stigao do pobjede - remizirali su sa Quilmesom rezultatom 1-1 te također završili utakmicu s igračem manje. Pregršt uzbuđenja donijela je utakmica između povratnika u prvu ligu River Plate i Newell's OB koji do ovoga susreta nisu primili ni jedan gol. Gosti su poveli nakon desetak minuta igre, no River se vraća u igru preko Trezegueta par minuta poslije. U 22. minuti igrač domaćih Bottinelli dobiva isključujući karton, no svega minutu nakon toga River preko Moure dolazi u vodstvo. Sredinom drugog poluvremena River povećava vodstvo na 3-1, no tada na scenu stupa igrač Newell'sa Scocco i s dva gola anulira prednost domaćih. Rezultatom 3-3 ova luda utakmica i završava.

Susreti Santa Fea i Tigrea te Lanusa i Godoy Cruza igraju se kasnije. Sve golove 6. kola argentinske Aperture pogledajte na kanalu SportKlub.