Prošlog vikenda odigrano je 3. kolo španjolske nogometne lige koje ćemo pamtiti po pravom debiju našeg Luke Modrića u dresu madridskog Reala. Luka je zaigrao u prvih jedanaest i u punoj mjeri opravdao povjerenje - lakoćom je organizirao igru Reala, gurao prave lopte suigračima i činio ih boljima na terenu. Real je utakmicu protiv Granade s lakoćom dobio - završilo je 3-0, a Ronaldo je zabio dva gola, no nije ih slavio zbog njemu poznatih razloga...

Jedina momčad s maksimalnim učinkom nakon prva tri kola je Barcelona koja je na Camp Nou dobila Valenciu s 1-0, a jedini gol je postigao Adriano sjajnim udarcem s više od dvadeset metara udaljenosti. Do prve pobjede stigao je i ponos Baskije, Athletic Bilbao, koji je na svom San Mamesu svladao Valladolid, a oba gola pala su u drugom dijelu utakmice. Baskima će se uskoro pridružiti i njihov najbolji strijelac Llorente koji nije našao kupca u zadnjem prijelaznom roku - uprava Athletica tražila je možda i previsoku odštetu za napadača...

Celta je s 2-0 savladala Osasunu, Malaga je dobila Zaragozu u gostima rezultatom 1-0, a istim rezultatom Mallorca je na svom otoku savladala Sociedad. Levante je nakon velikog preokreta dobio Espanyol - Katalonci su vodili s 2-0 na poluvremenu, no u drugom dijelu Levante se budi, izjednačuje te u zadnjoj minuti autogolom Rodrigueza i pobjeđuje. Remije su u ovom kolu odigrali Deportivo i Getafe (1-1) te Vallecano i Sevilla uz dva promašena penala Andalužana - od kojih jedan ide na dušu Rakitića... U ovome kolu nismo imali priliku uživati u čarolijama Falcaoa jer je utakmica Betisa i Atletica odgođena.

Sve golove i najzanimljivije detalje 3. kola Primere pogledajte na kanalu SportKlub.