Prošlog vikenda krenula je nova sezona talijanske Serie A, a već u prvom kolu nije nedostajalo uzbuđenja. Zanimljiva je činjenica da je od 21 postignutoga gola samo šest palo u prvom poluvremenu - čini se da su neki talijanski prvoligaši slabije odradili kondicione pripreme pa padaju u snazi krajem utakmice...

Lanjski prvak Juventus pobjedom je startao u novu sezonu - s 2-0 riješili su Parmu, a oba gola postignuta su sredinom drugog poluvremena i unutar par minuta. Prošlosezonski glavni konkurent Juventinima i lanjski doprvak Milan porazom je otvorio sezonu - na San Siru su minimalno poraženi od povratnika u prvu ligu, Sampdorie. Čini se da bi ova sezona mogla biti puna razočaranja za navijače rossonera... No ako je suditi po prvom kolu, ova sezona bi mogla donijeti puno zadovoljstva navijačima Intera - Sneijder i društvo su se prošetali Pescarom pobijedivši povratnike u Serie A s 3-0. Stramaccioni je složio jedan vrlo konkurentan Inter pa se čini da će od ove sezone grad Milano imati nove nogometne gospodare...

Fiorentina je u prvom kolu s 2-1 svladala Udinesse - Friuli su vodili nakon prvog poluvremena, no Jovetić je s dva gola preokrenuo rezultat u korist Viola. Sezonu je dolično otvorio i Napoli protutnjavši Palermom u derbiju juga s 3-0, a i Lazio je bio uspješan u gostima pobijedivši Atalantu s 1-0. U prvome kolu bodove su podijelili Siena i Torino odigravši bez golova te Roma i Catania koji su na Olimpicu odigrali 2-2. Chievo je slavio protiv Bologne s 2-0, a istim rezultatom je Genova otvorila sezonu protiv Cagliaria.

Sve golove i najzanimljivije detalje 1. kola Serie A pogledajte na kanalu Arena 3.