Prošlog vikenda odigrano je 2. kolo španjolske nogometne lige u kojem se dogodilo jedno veliko iznenađenje - Real Madrid je poražen na gradskom gostovanju kod malog Getafea i sad nakon dva kola za Barcom zaostaje već 5 bodova. Realovci su dobro otvorili susret protiv Getafea, očekivano dominirali, a u 28. minuti i poveli preko Higuaina. No, u drugom dijelu Real je počeo gubiti 'forcu' i nije uspijevao drugim golom dovršiti žilavog domaćina, pa je stigla očekivana kazna - Getafe je prvo preko Valere izjednačio, a zatim i poveo golom Barrade. Do kraja susreta Real je napadao, no nije uspio doći do novog pogotka - Real je loše ušao u sezonu, a Mourinho na kraju ipak shvatio da mu nedostaje pravi versatilni centralni veznjak tipa Modrić... Barcelona se također za malo okliznula na, za njih, uvijek neugodnom gostovanju kod Osasune. Baskijska momčad povela je u 17. minuti golom Llorentea i držala vodstvo do dvadesetak minuta prije kraja susreta kad se uakazao Messi i s dva gola preokrenuo rezultat. Nakon dva kola maksimalan učinak imaju samo Barca i Rayo Vallecano koji je s 2-1 savladao Betis u gostima. Valencia je odigrala 3-3 protiv Deportiva iako je imala vodstvo od 2-0 i 3-1, a bodove su u andaluzijskom derbiju podijelili i Granada i Sevilla, bilo je 1-1. Sociedad je na svom terenu pobijedio Celtu s 2-1, a Zaragoza je istim rezultatom slavila u Barceloni protiv Espanyola. Malaga i Mallorca su odigrale bez pobjednika 1-1, a oba gola pala su u drugom poluvremenu.

Sve golove i najzanimljivije detalje 2. kola španjolske nogometne lige pogledajte na kanalu SportKlub+.