Jedan od najjačih parova 4. pretkola nogometne Lige prvaka čine turski Fenerbahce i Spartak iz Moskve. Prvi susret ovih rivala opravdao je reputaciju - utakmica je bila vrlo dobra, svakako na razini nekih prošlosezonskih sureta Lige prvaka...

Moskovljani u Istanbul putuju s prednošću - prvi susret dobili su s 2-1, što je rezultat koji uzvrat čini potpuno otvorenim. Spartak je dominirao u prvom susretu, a osobito u prvom poluvremenu kad su promašili niz izglednih prilika, no nisu uspjeli kapitalizirati bolju igru, odnosno slabu igru turske obrane. Na poluvrijeme se otišlo bez golova, da bi se sredinom drugog dijela utakmica otvorila - unutar deset minuta postignuta su sva tri gola. Kad se sve zbroji i oduzme rezultatom 1-2 mogu biti sretniji Turci jer su mogli proći puno gore, a ovako ih samo jedan gol u 'čistu mrežu' vodi u LP.

Valja pohvaliti strijelca jedinoga gola za Fenerbahce u Moskvi, Dirka Kuyta. Nizozemski napadač je ovoga ljeta iz Liverpoola prešao u Fener i odmah na početku svoje turske karijere počeo otplaćivati ugovor - u trećem pretkolu je zabio dva ključna gola rumunjskom Vasluiu, u prvom kolu turskog prvenstva je zabio gol za izjednačenje, a zabio je i u Moskvi; Kuyt je ulaganje koje se definitivno isplaćuje i to ne samo golovima nego i zalaganjem na terenu te pristupom igri...

Može li Fener na svom stadionu punom nevjerojatnih navijača riješiti problem zvan Spartak i plasirati se u LP, pogledajte na kanalu Arena 2 ili putem PPV usluge.