Pretprošle sezone Udinese je pod vodstvom izvrsnog trenera Guidolina završio na četvrtom mjestu talijanske lige i izborio kvalifikacije za LP, no u zadnjem pretkolu na putu im se ispriječio Arsenal - unatoč tomu što su u dvije utakmice bili bolji, u LP su prošli Topnici. Guidolin nije odustao, nego je nastavio raditi dobar posao u Udinama i prošle sezone uspio uzeti treće mjesto koje je Udinese ponovo odvelo u kvalifikacije za LP. Suparnik Friula u zadnjem pretkolu LP je portugalska Braga, vrlo solidan klub koji je već sezonama prisutan na europskoj nogometnoj sceni. U prvom suretu u Portugalu Braga i Udinese su remizirali 1-1, što je rezultat koji puno više odgovara Di Nataleu i društvu. Upravo je legendarni kapetan Friula Antonio Di Natale bio kum vodećeg pogotka Udinesea - nakon što je u 21. minuti dobio žuti karton, sjajni napadač je par minuta poslije izvrsno izveo jedan slobodnjak i pogodio glavu Dušana Baste za važan gol Udinesea. Braga je uspjela izjednačiti dvadesetak minuta prije kraja odličnim udarcem Ismailya s distance, a do kraja se rezultat nije mijenjao.

Portugalci u uzvratu moraju zabiti pogodak da bi ostali u igri za prolaz, no zabiti gol iskusnoj talijanskoj obrani nije lak posao. Udinese je na svom terenu teško pobjediv, a kako imaju gorko iskustvo prošlosezonskih kvalifikacija za ulazak u LP, ovog puta će sigurno biti dvostruko oprezni i motivirani. Šarena družina Francesca Guidolina je na korak do ostvarenja sna, a hoće li se u srijedu i probuditi kao sudionici Lige prvaka, pogledajte na kanalu Arena 3 ili putem PPV usluge.