Narednog utorka zagrebački Dinamo igra još jednu u nizu najvažnijih ovosezonskih utakmica - riječ je naravno o uzvratnom susretu 4. pretkola nogometne Lige prvaka. U prvom susretu na Maksimiru Dinamo je ostvario varljivu prednost - Modri su pobijedili Maribor s 2-1, što znači da će u uzvratu morati biti jako oprezni jer samo jedan gol Slovenaca vodi Maribor u LP.

U prvom susretu na Maksimiru Dinamo je bio puno bolja momčad - početni pritisak urodio je plodom već u desetoj minuti kad je Vida jedan Samirov odbijanac dodao Čopu, a ovaj uspio matirati Handanovića. Krenuo je Dinamo nakon toga po drugi gol, no nije išlo, a negdje nakon pola sata igre Slovenci su došli do daha, da bi pred kraj poluvremena stigli i do izjednačenja - Milan Badelj je uklizao na jedan ubačaj prema golu Kelave i nespretno ga skrenuo u gol. Kako je Badelju to bila zadnja utakmica na Maksimiru činilo se da će se kapetan od domaće publike oprostiti na ružan način, no petnaest minuta prije kraja Badelj zabija pobjedonosni zgoditak na asistenciju Čopa i iskupljuje se na najbolji mogući način.

Milanu Badelju će utakmica protiv Maribora biti zadnja koju će odigrati u modrom dresu jer odmah nakon susreta leti u Hamburg finiširati transfer u HSV - bilo bi zaista lijepo da Miki uvede Dinamo u LP i oprosti se od kluba u velikom stilu. No, taj posao neće biti lak jer je Maribor na Maksimiru pokazao da nije amaterska momčad, a da su imali malo više prisebnosti mogli su sa Maksimira odnijeti puno bolji rezultat. Slovenci jesu u minusu, no prednost od jednoga gola je itekako dostižna, osobito zato jer je Maribor zabio gol u gostima.

U uzvratu valja očekivati oprezniji pristup oba sastava u prvom dijelu utakmice, a ako na poluvremenu ne bude golova, Maribor će se sve više otvarati kako vrijeme bude odmicalo te pred kraj susreta krenuti u punu ofanzivu. Najbolje bi bilo da Dinamo već na početku kakvim golom ohladi Slovence, no jedno su želje navijača, a drugo realnosti na terenu... Dinamo je bolji, no to mora još jednom dokazati na travnjaku i tako na pravi način i bez popusta zaslužiti Ligu prvaka.

Susret Maribora i Dinama pogledajte na kanalu Arena 1 te putem MAXtv To Go i MAXtv To Go Match usluga.