U trećem pretkolu Europske lige Hrvatska ima dva predstavnika - Slaven Belupo i Hajduk, no i jednima i drugima ždrijeb je okrenuo leđa; Koprivničani su dobili za protivnika ponos Baskije Atheltic Bilbao, a Hajduk je izvukao veliki Inter iz Milana. Prvi susreti su već odigrani - Hajduk je na svom terenu izgubio s 3-0 i tako praktički već ispao, a Slaven Belupo još uvijek ima neke šanse; u prvom susretu na San Mamesu Koprivničani su izgubili s 3-1, što je donekle aktivan rezultat...

Prvi susret protiv Athletica Slaven je odigrao hrabro i definitivno se nije osramotio - prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 2-1, a pred sam kraj susreta Slaven je imao veliku šansu za 3-2. Zabiti gol na San Mamesu i parirati Baskijcima na njihovom terenu nije mala stvar pa valja očekivati da će momčad iz Koprivnice u uzvrat ući vrlo motivirana i da se neće dati impresionirati.

U prvom susretu Athletic je bio oslabljen neigranjem španjolskih reprezentativaca Herrere, Muniaina i Martineza koji su igrali olimpijski nogometni turnir (i neslavno ispali), a hoće li igrati u uzvratu u Koprivnici još nije poznato; za sve gledatelje ovoga susreta bilo bi odlično da mladi Iker Muniain ipak nastupi jer tako pakleni igrač vjerojatno nikad nije zaigrao u Podravini... Španjolsko prvenstvo počinje za nekih desetak dana što znači da su pripreme Athletica pri kraju, što nije dobra vijest na Slaven. U prvom susretu Bielsa je najboljem igraču Athletica Llorenteu dao tek jedno poluvrijeme, no u Koprivnici bi španjolski reprezentativni napadač mogao dobiti veću minutažu - što također nije dobra vijest za Slaven Belupo...

Momčad iz Koprivnice u ovom susretu zaista nema što za izgubiti i može zaigrati hrabro napadački i pokušati što prije zabiti gol, što bi ovu utakmicu potpuno otvorilo jer s rezultatom 2-0 Slaven prolazi. Baskijci jesu odlični, no nisu nepobjedivi, a ako Vugrinec bude spreman te ako Rak i Delić budu raspoloženi, ni baskijskoj obrani neće biti lako!!

Susret Slaven Belupa i Athletic Bilbaoa pogledajte na kanalu HTV 2.