Druga utakmica drugog kola u skupini A je ona između domaćina Poljske i njihovog žestokog rivala Rusije. Nakon prvoga kola vodeća momčad ove skupine je Rusija koja je sa 4-1 svladala Češku, dok su Poljaci remizirali s Grcima, bilo je 1-1. Reprezentacija Rusije je odigrala jednu vrlo, vrlo dobru utakmicu protiv Češke i definitivno postala favoritom ove skupine. Rusi su izgledali zaista ozbiljno - kad su se branili činili su to diciplinirano, timski i točno, a svaki put kada su napali 'nešto' se dogodilo. U susretu protiv Češke zabljesnuo je mladi napadač Alan Džagoev s dva pogotka - Džagoev je 'živa vatra' u šesnaestercu, vrlo snažaljiv, žilav i odličnog udarca. Ruskom igrom dirigira maestro Aršavin, koji je nakon slabe sezone u Arsenalu pokazao koliko je 'rasan' igrač...

Poljaci su propustili dotući Grke u prvom susretu i to im se osvetilo... Igrom koju su pokazali u prvom poluvremenu protiv Grčke, Poljaci bi se mogli suprotstaviti Rusiji i odigrati jednu ravnopravnu utakmicu, no ako se pogube kao protiv Grka, u nastavku bi mogli doživjeti sudbinu Češke... Rusi su Česima dali četiri komada, no stvorili su barem dvostruko gol šansi koje većinom zapucao Keržakov. Rusija ima igru i izgleda vrlo samopouzdano pa ako Poljaci samo na tren posumnjaju u vlastite snage, naći će se u problemima...

Poljska više nema puno opcija - ukoliko Grci dobiju Čehe u prvom susretu drugog kola, naći će se u situaciji da s remijem protiv Rusa vjerojatno prolaze u četvrtfinale - zbog toga Poljacima bod nije dobar, nego protiv Rusa moraju ići na pobjedu. Atmosfera u Varšavi bit će 'nabrijana' do krajnjih granica jer Poljaci Ruse baš i ne doživljavaju, a ako se žestina s tribina prenese i na teren, mogli bismo gledati jednu vrlo žestoku utakmicu!!