Drugo kolo Europskog nogometnog prvenstva otvaraju utakmicom Grčka i Češka. U prvom susretu ove reprezentacije doživjele su bitno različite sudbine - Grci su se vratili iz ponora i uzeli važan bod, a Česi su doživjeli debakl protiv Rusije izgubvši 4-1. Reprezentacija Grčke pokazala je po tisućiti put koliko je kompetitivna i koliko je neugodna - protiv Poljaka su na poluvremenu gubili s 1-0 i imali igrača manje, što je situacija iz koje se gotovo nemoguće izvući, no Grci tako nisu mislili... Izbornik Grčke Santos na poluvremenu je uveo napadača Salpingidisa koji mu je uzvratio pogotkom u šestoj minuti nastavka - Grci su u nastavku stisnuli Poljake s igračem manje... Dvadeset minuta prije kraja poljski vratar ruši Salpingidisa za penal i crveni karton, no kapetan Karagounis propušta realizirati najstrožu kaznu; završilo je s ipak pravednih 1-1. Česi su protiv Rusa zaigrali otvoreno i bili kažnjeni - Zbornaja je na poluvremenu imala 2-0 i do kraja rutinirano održavala i povećavala prednost. Česi su ovim porazom došli na rub ispadanja jer bi u ovoj skupini i gol razlika mogla biti vrlo važna...

Češka više nema što čekati nego mora napasti i tražiti pobjedu protiv Grka - što je situacija kakve Grci najviše vole; mirno čekati protivnika i pustiti da se protivnički napadi odbijaju od tvrdog obrambenog bloka, a onda bljesnuti, brzo krenuti u napad i zabiti za pobjedu... Kako Česi više nemaju previše opcija nego moraju napasti, ova utakmica bi mogla ponuditi puno uzbuđenja - a to je ono što svi želimo gledati; nogomet bez kalkulacija...

Susret Grčke i Češke pogledajte na kanalu HTV 2.