Prošlog vikenda odigrano je predzadnje 37. kolo Ligue 1, no niti ono nije donijelo odluku o naslovu prvaka  tek u zadnjoj rundi francuske lige saznat ćemo ime novoga prvaka. Derbi kola igrao se na jugu Francuske u Montpellieru gdje je vodeći sastav lige dočekao lanjskog prvaka Lilla. Gostima je bila važna samo pobjeda u smislu obrane naslova pa je Lille igrao vrlo ofanzivno i većim dijelom susreta dominirao. Montpellier se kao mnogo puta ove sezone strpljivo branio te se na kraju, ne samo obranio, nego i pobijedio  jedna kontra domaćih u 94. minuti utakmice donijela je pobjedu i vrlo vjerojatni naslov jer im sada u zadnjem kolu kod već ispalog Auxerra treba samo bod. PSG je odradio svoj dio posla te s 3-0 dobio Rennes uz tri gola Nenea, no ta pobjeda će im na koncu malo značiti...

Na dnu tablice vodi se neizvjesna borba za ostanak u ligi  čak osam sastava se nalazi u opasnoj zoni, a nakon prošlog kola saznali smo ime prvog putnika u niži rang; to je Auxerre koji je izgubio s 3-0 od Marseillea i ostao zacementiran na dnu tablice. Brest je izborio važnu pobjedu na svom terenu protiv Valenciennesa od 1-0, kao i Sochaux koji je na gostovanju dobio Caen 3-1. U ovome kolu bodove su podijelili Evian i Nica (1-1), Dijon i Toulouse (1-1), te Ajaccio i Lyon koji su odigrali također 1-1.

Bordeaux je pogotkom u zadnjoj minuti svladao Lorient i došao u priliku u zadnjem kolu potvrditi petu poziciju koja vodi u Europsku ligu, a Nancy je s 3-2 bio bolji od Saint Etiennea.

Sve golove i najzanimljivije detalje 37. kola Ligue 1 pogledajte na kanalu Arena 2.