Do kola prije kraja francuske nogometne lige borba za naslov prvaka je i dalje vrlo neizvjesna. Montpellier i dalje drži vrh tablice s tri boda prednosti ispred PSG-a, no oba sastava u zadnja dva kola imaju težak raspored - Montpellier dočekuje jaki Lille i putuje kod davljenika Auxerra, a PSG igra na svom terenu s neugodnim Rennesom te gostuje kod Lorienta koji se također bori za ostanak.

Parižani su u prošlom kolu svladali Valenciennes u gostima sa 4-3 nakon velikog preoketa u prvom poluvremenu - domaći sastav je vrlo brzo poveo s 2-0, no već na kraju prvog poluvremena bilo je 3-2 za goste. Velika pobjeda protiv Valenciennesa pokazala je da je PSG-u i te kako stalo do osvajanja naslova i da će se boriti dokle god ima šanse. A njihove šanse za osvajanje naslova mogle bi narasti nakon ovoga kola jer lider prvenstva igra protiv Lilla koji u ovome trenutku igra u odličnoj formi i koji također još uvijek ima šansu obraniti naslov. Ukoliko Hazard i društvo zaustave Montpellier, PSG bi se pobjedom protiv Rennesa izjednačio za vrhu s M'pellierom, a vjerojatno i preuzeo vodstvo jer je u francuskoj ligi prvi kriterij za određivanje poretka u slučaju jednakog broja bodova gol razlika.

Rennes također ima za što igrati - četvrto mjesto na tablici, koje vodi u Europsku ligu, drži Lyon, no kako su Lovren i društvo osvojili francuski kup, u Europu će peta momčad Ligue 1, a to je trenutno Rennes. Osim Rennesa za Europu se bore i Saint Etienne, te Bordeaux i Toulouse koji imaju po dva boda manje od spomenutog dvojca.

Sve utakmice 37. kola francuske lige počinju u isto vrijeme što znači da će na klupi PSG-a sigurno osluškivati rezultat iz Montpelliera, a ako on bude povoljan, odluka o novom prvaku Francuske past će tek u zadnjem kolu. PSG mora dobiti Rennes da bi ostao u utrci, a hoće li u tome i uspjeti, pogledajte na kanalu Arena 4 ili putem PPV usluge.