U 36. kolu talijanske nogometne lige u deset utakmica postignut je samo 21 pogodak što se i moglo očekivati budući da još uvijek traju borbe za mjesto koje vodi u Ligu prvaka, za ostanak, a i za naslov prvaka Serie A. Senzacija kola je definitvno remi Juventusa u Torinu protiv Leccea koji se bori za ostanak u ligi. Torinezi su vodili od samog početka susreta, no Lecce se nije predavao i pet minuta prije kraja zabili su gol vrijedan boda, a možda i ostanka u ligi. Kiks Juventusa iskoristio je Milan koji je s 2-0 riješio Atalantu i primakao se Juveu na samo bod razlike. Očigledno, borba za 'scudetto' bit će neizvjesna do zadnjeg sučevog zvižduka ove sezone...

Borba za treće mjesto dobila je novo poglavlje, a nakon 36. kola treću poziciju drži Napoli s jednakim brojem bodova kao i Udinese. Napoli je bez većih problema slavio protiv prijateljskog Palerma s 2-0, a Friuli su minimalno pobijedili Cesenu u gostima, bilo je 0-1. Inter je dobro otvorio utakmicu protiv Parme i vodio na poluvremenu, no u drugom dijelu su pali, a Parma im je zabila tri komada - završilo je 3-1 za domaće. Lazio je još jednom kiksao u susretu u kojem je morao pobijediti - na Olimpicu su odigrali mršavih 1-1 protiv Siene pa sad zaostaju dva boda za trećom pozicijom.

Roma je kod Chieva u gostima odigrala 0-0, a bodove su podijelili i Fiorentina i Novara rezultatom 2-2. Bologna je iznenadila Cataniu pobijedivši je u gostima s 1-0, a Genova je došla do bodova spasa slavivši protiv Cagliaria s 2-1.

Sve golove i najzanimljivije detalje 36. kola Serie A pogledajte na kanalu Arena 1.