Prošlog vikenda odigrano je 34. kolo španjolske nogometne lige u kojem su i Real i Barca došli do novih pobjeda, a koje su izborene teže od očekivanja. Real se mučio na svom terenu protiv Sportinga iz Gijona sve do petnaestak minuta prije kraja susreta kada je Ronaldo ipak zabio vodstvo nakon jednog poklona obrane Sportinga. Utkmica je na kraju završila rezultatom 3-1 za Real, no Madriđani su se morali dobro pomučiti da dođu do nova tri boda. Barca je pobijedila Levante u Valenciji 2-1 iako je na poluvremenu rezultat bio 1-0 za domaće  Busquets je jedan šut, prema procjeni suca, zaustavio rukom u kaznenom prostoru, a Barkero je sigurno realizirao jedanaesterac. Pola sata prije kraja susreta probudio se Messi i s dva gola odveo Katalonce prema pobjedi. Razmak između Reala i Barcelone tako je ostao četiri boda, a sljedeće kolo igra se El Clasico...

Valencia je visoko poražena na gostovanju kod Espanyola  bilo je 4-0 za domaće, no Šišmiši su zadržali treće mjesto na tablici jer je četvrta Malaga odigrala samo 1-1 sa Sociedadom. Vrhu tablice približio se Athletic Bilbao nakon pobjede protiv Mallorce na svom San Mamesu. Strijelac jedinog pogodka za Baske bio je Llorente, a Athletic sada za četvrtom Malagom zaostaje samo šest bodova...

Vrlo važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisala je Zaragoza koja s 1-0 dobila Granadu  direktnog konkurenta. Jedini i tri boda vrijedan gol postigao je naš Tomislav Dujmović  'stisnuo' je jednu povratnu loptu s dvadesetak metara udaljenosti, a vratar Mallorce samo je nemoćno pogledom popratio let lopte... Betis je dobio Osasunu s 1-0 i učvrstio se u sredini tablice, a Villareal je neočekivano odigrao neriješeno sa Santanderom, bilo je 1-1. Atletico Madrid i Sevilla svoje utakmice igrali su kasnije.

Sve golove i najzanimljivije detalje 34. kola španjolske nogometne lige pogledajte na kanalu Arena 2.