Prošlog vikenda odigrano je 30. kolo španjolske nogometne lige u kojem je postignuto solidnih 27 golova. Najuvjerljiviju pobjedu upisao je Real iz Madrida koji je nakon dva prvenstvena remija stigao do nove pobjede - ceh je platio Sociedad kojem su Ronaldo i društvo zabili pet komada, bilo je 5-1. Barcelona je uredno odradila gostovanje kod Mallorce pobijedivši domaćina s 2-0, a Messi je ponovo zabio. Rzlika između Reala i Barce tako je ostala šest bodova, a uskoro Real putuje na Camp Nou...

Treći sastav lige Valencia je nastavila sa slabim igrama ovog proljeća - izgubili su kod Getafea s 3-1, a nakon ovoga poraza treće mjesto Valencie na tablici Primere došlo je u pitanje jer ih je po broju bodova dostigla Malaga koja je u ovome kolu upisala vrlo važnu pobjedu kod Espanyola (1-2). Hoće li se Valencia trgnuti i zaigrati sukladno kvaliteti koju posjeduje, vidjet ćemo u narednom kolu kada 'Šišmiši' igraju s gradskim rivalom Levanteom.

Čudo zvano Zaragoza nastavilo je iznenađivati poznavatelje Primere - do prije par kola otpisani sastav i u prošlom kolu je upisao novu pobjedu, ovoga puta pobijedili su Atletico Madrid golom iz penala u zadnjoj minuti susreta. Zaragoza se tako izjednačila po broju bodova s ostalim davljenicima (Sporting, Santader) te s puno optimizma ulazi u završni dio prvenstva. Athletic Bilbao još jednom je kiksao - primili su gol u zadnjoj minuti za 1-1 sa Sportingom, no Baskima ne treba zamjeriti jer sve njihove ambicije leže u Europskoj ligi te finalu španjolskog kupa...

Osasuna je pobijedila u gostima Levante s 2-0, a jednakim rezultatom Villareal je dobio Rayo Vallecano, također u gostima. Betis i Santander su podijelili bodove (1-1), a Sevilla je pobijedila Granadu s 3-0 u gostima. Sve golove i najzanimljivije detalje 30. kola Primere pogledajte na kanalu Arena 1.