Prošlog vikenda na nogometnim terenima diljem Apeninskog poluotoka igralo se 29. kolo talijanske nogometne lige. Kako je do kraja sezone ostalo za odigrati još samo devet kola i kako je borba za ostanak u ligi u punom jeku, sve češće ćemo gledati podjele bodova u susretima gdje to odgovara i jednom i drugom protivniku - tako je to u talijanskom nogometu..

U ovome kolu su dobro informirane kladionice po prvi puta u sezoni spustile koeficijent za remi u razinu domaće pobjede - bilo je to u susretu Chieva i Siene koji je, treba li reći, završio podjelom bodova - bilo je 1-1. Čak šest susreta 29. kola je završilo remijima; bodove su podijelili Cesena i Parma (2-2), davljenici Novara i Lecce su odigrali bez golova, a Palermo i Udinese su igrali 1-1. Genova i Fiorentina odigrali su 2-2, a Genovezi su se ponovo potvrdili kao momčad koja igra na gol više. Jedini od svih spomenutih remija koji je u ovome kolu bio neočekivan je onaj između Napolia i Catanie - Napolitanci su vodili s 2-0 sve do petnaestak minuta prije kraja susreta, no nisu izdržali nego su primili dva gola i tako izgubili važna dva boda. Lazio je iskoristio kiks Napolia i minimalnom pobjedom protiv Cagliaria učvrstio se na trećem mjestu.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu upisala je Atalanta koja je s 2-0 dobila Bolognu i tako stigla do devetog mjesta. Da Atalanti nije na početku sezone oduzeto šest bodova zbog izvjesnih nepravilnosti, sada bi se borila za mjesto koje vodi u Europsku ligu.

Lider prvenstva, Milan, stigao je nove pobjede na svom terenu - ovoga puta s 2-1 pobijedili su Romu. Gosti su odigrali vrlo solidnu utakmicu i poveli krajem prvog poluvremena, no ponovo se ukazao Zlatan Ibrahimović i s dva gola donio važnu pobjedu Milanu. Juventus i Inter svoj susret tek imaju odigrati.

Sve golove i najzanimljivije detalje 29. kola talijanske Serie A pogledajte na kanalu Arena 1.