U nedjelju navečer na stadionu Santiago Bernabeu, Real iz Madrida dočekuje Malagu u utakmici 28. kola španjolske nogometne lige. Real i Malaga ove sezone su odigrali već tri susreta - dva u kupu i jedan u prvenstvu. Prvenstveni susret Real je glatko dobio, no u kupu je prolazio puno teže - oba susreta završila su tijesnim pobjedama Madriđana.

Malaga je posljednji put gostovala u Madridu nekoliko dana nakon Nove godine - bila je to prva utakmica osmine finala kupa. Prvo poluvrijeme te utakmice dobila je Malaga s 2-0 i igrala vrlo čvrsto i odlučno, a Realove zvijezde su izgledale kao da se još nisu vratile s godišnjeg odmora... Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo i činilo se da je poraz Reala neizbježan, no dvadesetak minuta prije kraja obrana Malage je počela popuštati, a Real im je natrpao tri komada i pobijedio...

Prije nekoliko dana Real je odradio uzvratni susret osmine finala Lige prvaka protiv ruskog CSKA i odradio ga je rutinski, pobjeda nije niti u jednom trenutku došla u pitanje. Mourinhov stroj sada se okreće prema utakmici Primere protiv Malage, a poučeni iskustvom iz Kupa, sigurno ih neće olako shvatiti. Malaga je u odličnoj forposljednjih nekoliko tjedana - dobili su tri za redom i s devet novih bodova probili se na četvrto mjesto Primere, što je i njihov cilj ove sezone. U utakmici s Realom Malaga se ne može nadati bodovima, no može odigrati jedan pravi muški susret i maksimalno zagorčati život madridskim zvijezdama...

Real igra odlično, ima veliku prednost ispred Barce i gotovo sigurno osvaja Primeru ove sezone, a takva situacija bi mogla rezultirati gubitkom koncentracije, opuštanjem, a možda čak i prosipanjem kojeg boda... Hoće li Real nastaviti niz domaćih pobjeda ili će mu Malaga otkinuti koji bod, pogledajte na kanalu Arena 2 ili putem PPV usluge.