Prošlog vikenda odigrano je 27. kolo španjolske nogometne lige, a u devet susreta postignuto je 27 golova - u prosjeku točno tri po utakmici. Najviše golova palo je u susretu između Espanyola i Rayo Vallecana koji je završio pobjedom domaćih od 5-1. Espanyol se ovom pobjedom vratio u borbu za četvrto mjesto Primere za kojim sada zaostaje četiri boda. Barca je upisala novu pobjedu, ovoga puta na gostovanju kod Racinga, s dvostruki strijelac za Katalonce bio je, a tko drugi, nego Leo Messi...

Real je prošle subote gostovao u Sevilli kod Betisa i došao do nove pobjede za koju su se Mourinhovi igrači morali dobrano pomučiti. Betis je motivirano otvorio utakmicu i došao do vodstva već u desetoj minuti, no Real preko Higuaina i Ronalda preokreće rezultat - Betis se ponovo vraća i izjednačava, a pobjedu Realu donosi Ronaldo. Tako je i nakon ovoga kola razmak između Reala i Barce ostao deset bodova.

Malaga je s 1-0 dobila Levante i izbila na četvrtu poziciju, a istim je rezultatom Sporting iz Gijona slavio protiv Seville. Sociedad je relativno lako pobjedio Zaragozu - bilo je 3-0, a Atletico Madrid je upisao novu domaću pobjedu i to protiv Granade - bilo je 2-0. Valencia je u nedjelju igrala protiv Mallorce i nakon prvog poluvremena imala vodstvo od 2-0; činilo se da stiže još jedna rutinska pobjeda Šišmiša, no u nastavku Otočani se bude, zabijaju dva gola za izjednačenje. Nešto ne štima u igri Valencije, a njihov trener Unai Emery nikako da pronađe što je to...

U derbiju baskijskih klubova Osasuna je rezultatom 2-1 svladala umorni Athletic Bilbao. Prvi dio susreta pripao je Osasuni, a drugi Athleticu, no nisu uspjeli izjednačiti iako su imali nekoliko dobrih šansi i čak dva zicera u sudačkoj nadoknadi... Utakmica Villareala i Getafea tek se treba odigrati. Sve golove i najzanimljivije detalje 27. kola španjolske nogometne lige pogledajte na kanalu Arena1.