Prošlog vikenda odigrano je 26. kolo španjolske nogometne lige. U dosad odigranih devet susreta postignuto je 29 golova, a utakmica Levante - Betis igra se u ponedjeljak navečer. Najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu upisao je, a tko drugi, nego Real Madrid koji je s 5-0 deklasirao Espanyol. Prvi i najvažniji gol za Real postigao je Ronaldo, a u strijelce su se još upisali Kaka, Khedira te Higuain dva puta. Espanyol je pružio vrlo slab otpor - puno slabiji nego kad je igrao protiv Barcelone...

Do vrlo važne pobjede stigla je Malaga koja je s 3-1 slavila protiv Getafea i tako ušla u užu konkurenciju za osvajanje četvrtog mjesta na tablici. Malaga je do pobjede stigla nakon preokreta - Getafe je vodio na poluvremenu, no u zadnjih pola sata susreta primio je tri komada. U još nekoliko susreta ovoga kola dogodio se preokret: Santander je vodio s 2-0 protiv Vallecana da bi na kraju izgubio sa 4-2, a Villareal je vodio protiv Zaragoze sve do kraja susreta da bi u pet zadnjih minuta primio dva gola i izgubio. Granada je nakon velike borbe na svom terenu kapitulirala protiv Valencie rezultatom 0-1, a Mallorca i Osasuna te Sevilla i Atletico Madrid su remizirali - oba susreta završila su rezultatom 1-1.

Na stadionu San Mames igrao se baskijski derbi, sastali su se Athletic Bilbao i Real Sociedad. Bolji su bili 'pravi Baski' iz Bilbaoa te su slavili s 2-0, a oba gola postigao je Susaeta. Ovom pobjedom Athletic je skočio na četvrto mjesto i tamo će pokušati ostati do kraja sezone... Barcelona je nakon velike borbe pobijedila Sporting iz Gijona s 3-1. Poveli su Katalonci krajem prvog dijela, no situaciju je zakomplicirao crveni karton i isključenje Piquea. Ubrzo Sporting izjednačuje i drži egal sve do desetak minuta prije kraja, kad kvaliteta Katalonaca ipak prevladava. Valja reći da je susret bio prilično 'prljav' i da je podijeljeno 12 žutih i jedan crveni karton.

Sve golove i najzanimljivije detalje 26. kola Primere pogledajte na kanalu Arena 1.