Ovoga petka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici po četvrti put ove sezone, a u utakmici 20. kola MAXtv Prve lige sastat će se Zagreb i Hajduk. Splićani su dobili prvi prvenstveni susret sa 4-0, a u kup utakmicama svaki sastav je slavio na svom terenu s po 1-0, a dalje je otišao Zagreb nakon boljeg izvođenja penala.

U prvom proljetnom kolu Zagreb je igrao protiv Lučkog i pobijedio s 1-0, a jedini gol postigao je Dedić nakon greške domaćeg vratara. Zagreb je tom pobjedom stekao prednost od sedam bodova ispred Istre koja se nalazi u zoni ispadanja pa u nastavku prvenstva može mirinije igrati - iako bi i ove sezone neki drugi kriteriji mogli odlučivati o ostanku, odnosno ispadanju iz lige... Zagreb je u zimskom prijelaznom roku doveo u svoje redove jednog zanimljivog igrača - riječ je o veznjaku Dinku Trebotiću koji je do prije par mjeseci figurirao kao mlada nada Hajduka kojemu su mnogi predviđali svijetlu budućnost. No u par mjeseci situacija se drastično promijenila, a Balakov se izjasnio da mu Trebotić ne treba - uprava Zagreba je reagirala i dovela ga u Kranjčevićevu. Ukoliko trener Zagreba Ciprić bude Trebotiću dao priliku da zaigra protiv svog dojučerašnjega kluba, mladi veznjak dobiti će priliku demantirati Balakova i pokazati koliko vrijedi...

Hajduk je u prvom proljetnom kolu remizirao na Poljudu protiv Istre - može se reći da je spasio bod budući da je Vukušić u devedesetoj minuti izjednačio rezultat. Balakov je u najavi te utakmice rekao da domaća nogometna javnost može očekivati rastrčani i angažirani Hajduk koji će biti hit ovoga proljeća, dodajući da prvenstvo još nije gotovo i da je razlika koju ima Dinamo dostižna... Optimizam bugarskog trenera pokazao se neutemeljenim, no momčad Hajduka je mlada i treba joj dati još koju šansu...

Hoće li 'Majstori s mora' napokon zaigrati kako se od njih očekuje i u 'Ulici Pjesnika' pokazati zube ili će Pavlović, Medić, Štrok i ostatak Zagrebove družine još jednom ove sezone zaustaviti Hajduk, pogledajte na kanalu Arena 1.