Prošlog vikenda na engleskim travnjacima igralo se 26. kolo Premier League. Oba kluba iz Manchestera bila su uspješna u ovome kolu pa je i razlika između Cityja i Uniteda ostala ista - Citizensi još uvijek imaju dva boda više. Man City je na svom terenu relativno lako svladao Blackburn, a lijepa vijest za Mancinia je to da su sva tri njegova najbolja napadača poentirala; zabijali su redom Balotelli, Aguero i Džeko. Man United je imao puno teži posao; žilavi Norwich nije se dao sve da samoga kraja susreta. United je u vodstvo došao već u sedmoj minuti preko Scholesa i činilo se da će Fergusonov sastav lako do bodova, no Norwich se nije predao nego je napadao United kad god se za to pružila prilika. Šest minuta prije kraja susreta nakon jednoga kornera Holt zabija za Norwich i izjednačuje rezultat, no u zadnjoj minuti susreta ukazuje se Giggs i zabija za pobjedu Manchestera - po tko zna koji put dvojac Scholes - Giggs spašava Fergusona...

Ljepotica ovoga kola igrala se na Emirates stadionu - igrao se derbi sjevernog Londona, a sastali su se Arsenal i Tottenham. Engleski novinari prognozirali su da će Arsenal nakon ovog susreta prestati biti najbolji klub na sjeveru Londona jer Topnici zadnjih sezona igraju sve lošije,a Pijetlovi sve bolje... Početak susreta opravdao je njihove prognoze - već u četvrtoj minuti Saha zabija za Spurse, a pola sata kasnije Adebayor iz penala povisuje na 0-2 - činilo se da je to konačni kraj Arsenala, no pred sam kraj poluvremena Topnici se golovima Sagne i Van Persia vraćaju u igru - obrana Tottenhama je prespavala taj period utakmice... U nastavku susreta Arsenalu se sve otvorilo pa preko Rosickog i Walcotta dolaze do velike pobjede od 5-2. Totenham je i dalje uvjerljivo treći na tablici, a Arsenal je stekao prijeko potrebnu dozu samopouzdanja...

Chelsea je dobio Bolton s 3-1, Newcastle i Wolverhampton su remizirali rezultatom 2-2, a QPR je opet izgubio važan meč - s 1-0 dobio ih je Fulham na njihovom Loftus Roadu. West Bromwich je dobio Sunderland sa 4-0 uz dva gola Odemwingia, Stoke je svladao Swansea s 2-0, a Wigan i Aston Villa odigrali su bez pogodaka.

Sve golove i najzanimljivije detalje 26. kola Premier League pogledajte na kanalu SportKlub+.