Prošloga vikenda na travnjacima španjolskih prvoligaša igralo se 25. kolo Primere, a postignuto je relativno skromnih 28 golova. Zanimljivo, u ovome kolu samo jedna utakmica je završila s 'hendikepom', odnosno pobjedom od više od jednog gola razlike, a sve ostale igrale su se i završile u egalu ili minimalnim porazima. Tu jedinu visoku pobjedu upisala je Malaga protiv već otpisane Zaragoze; bilo je 5-1, a tom pobjedom Malaga se vratila u igru za četvrto mjesto na tablici.

Drugi najbolji klub iz Barcelone, Espanyol, u ovom je kolu ugostio Levante u utakmici u kojoj su domaćini tražili pobjedu, a upisali poraz... Ovaj susret je bio vrlo važan dio borbe za spomenuto četvrto mjesto (i plasman u LP), no Espanyol je odigrao slabo i posve zasluženo izgubio, a Levante se s ova tri boda vratio na četvrtu poziciju. Možda najjači kandidat za zadnje mjesto koje vodi u Ligu prvaka, Athletic Bilbao, gostovao je kod Villareala i ponovo nije razočarao svoje navijače. Žuta podmornica je dobro otvorila susret i preko Senne došla do vodstva već u desetoj minuti, no Baski se vraćaju sredinom drugog poluvremena i s dva gola preokreću rezultat. Da ipak dođe do podjele bodova pobrinuo se Nilmar koji je nakon dugo vremena zabio za Villareal.

Real Madrid je u ovome kolu gostovao kod gradskog rivala Rayo Vallecana i zamalo da nije kiksao. Real je probio obranu Raya tek u drugom poluvremenu golom Ronalda, a domaćini do kraja uz sav trud nisu uspjeli izjednačiti. Mourinho je poslije utakmice rekao da bi podjela bodova u ovom susretu bila pravedna - rijetko ispravna ocjena utakmice iz ustiju portugalskog stručnjaka...

Barcelona je gostovala kod Atletica iz Madrida i uspjela odnijeti tri važna boda; završilo je 2-1 za Katalonce. Barca je preko Alvesa povela krajem prvog poluvremena, no početkom drugog dijela Falcao izjednačava rezultat. Rezultat 1-1 je stajao na semaforu sve do 81. minute kada je Messi uspio zabiti za pobjedu Barce.

Sevilla je slavila na gostovanju kod Valencie s 2-1 (asistencija Rakitića), Sociedad je na svom terenu dobio Mallorcu s 1-0, a Osasuna je s 2-1 svladala Granadu i došla na bod do četvrtog mjesta na tablici. Santader i Gijon te Betis i Getafe podijelili su bodove, a obje utakmice završile su rezultatom 1-1.

Sve golove i najzanimljivije detalje 25. kola španjolske nogometne lige pogledajte na kanalu Arena 1.