Tjedan dana nakon prvih utakmica šesnaestine finala Europske lige igraju se uzvrati nakon kojih će biti poznato kojih šesnaest klubova ostaje u igru za trofej. Jedan od parova gdje je već nakon prvog susreta prilično jasno tko ide dalje, a tko ispada je duel Valencije i Stokea. U prvom susretu na Britannia Stadiumu španjolski klub je ostvario prednost pobjedom od 1-0, a gol je postigao turski reprezentativac Topal fantastičnim udarcem s oko 30 metara u gornji lijevi kut gola vratara Begovića.

Dvoboj Valencije i Stokea susret je dvaju nogometnih filozofija - Španjolci igraju tehnički dotjerano, kombinatorno i po zemlji, a Stoke igra fizički nogomet s mnoštvom duela koji su cijelo vrijeme na granici prekršaja, na duge lopte i bez previše taktičkih detalja osim uvježbanog dalekometnog auta kojim Delap pokušava naći glavu Croucha u srcu šesnaesterca... U prvom susretu igra Stokea nije urodila plodom jer su igrači Valencije osim tehničko - taktičkih prednosti, konkurentni Englezima i u fizičkom smislu. Na Mestalli, Stoke mora juriti rezultat što znači da će se morati otvoriti, a takav pristup igrači Valencije bi mogli kazniti... To zna i menager Stokea Tony Pullis pa treba očekivati da će Englezi pokušati prvo poluvrijeme izgurati bez golova, a zatim u posljednjih pola sata krenuti na sve ili ništa...

Prošlog vikenda Valencia je igrala na Campu Nou protiv Barcelone i izgubila s 5-1, a četiri gola dao im je Leo Messi. Momčad Valencije je odlično otvorila taj susret i povela preko Piattija, a prvih dvadeset minuta izgledali su vrlo dobro; no tada je Messi uzeo utakmicu u svoje ruke, a kada je on motiviran Barci niko ne može prići... Trener Valencije Unai Emery nakon ovako teškog poraza mora razbuditi svoje igrače i vratiti ih u život, a utakmica protiv Stokea prava je prilika da Soldado i društvo zaliječe rane...

Mogu li Englezi iznenaditi u uzvratu i odvesti utakmicu u neizvjesne vode, pogledajte na kanalu HRT 2.