Ovoga vikenda odigrano je 22. kolo nizozemske nogometne lige u kojem je postignuto 29 golova - nešto više od tri gola po susretu. Vodeći sastavi lige, PSV i Alkmaar, doživjeli su poraze na gostovanjima - PSV je izgubio u Groningenu rezultatom 3-0, a Alkmaar je poražen istim rezultatom od Utrechta. Unatoč porazima vodeći dvojac Eredivisie zadržao je svoje pozicije, no situacija u vrhu tablice se zgusnula - čak šest klubova nalazi se u rasponu od pet bodova; Ajax, Feyenoord, Twente, Heerenveen, Alkmaar i PSV.

Kopljanici su iskoristili kiks lidera prvenstva i priključili se vrhu tablice pobjedom nad NEC-om od 4-1, a jednakim rezultatom Twente je slavio na gostovanju kod Vitessea. Heerenven je pobijedio Bredu s 1-0 i tako došao do trećeg mjesta na tablici, a Feyenoord je kiksao na svom terenu odigravši mršavih 1-1 sa slabim Waalwijkom.

Malo je nedostajalo da Roda u ovome kolu upiše tek drugi remi ove sezone, no desetak minuta prije kraja susreta Heracles je zabio i drugi gol te slavio s 2-1. U derbiju začelja Venlo je preokretom u drugom poluvremenu sa 4-1 pobijedio De Graafschap. Zahvaljujući ovoj vrijednoj gostujućoj pobjedi Venlo je uhvatio priključak prema Bredi NEC-u, a De Graafschap je ostao zacementiran na dnu tablice. Den Haag i Excelsior odigrali su bez pobjednika, 1-1.

Sve golove i najzanimljivije detalje 22. kola Eredivisie pogledajte na kanalu SportKlub+.