Drugo kolo za redom naš košarkaški prvak, Zagreb, igra protiv slovenskih klubova u regionalnoj ABA ligi; u prošlom kolu igrali su protiv Olimpije, a u ovom kolu igraju protiv Heliosa iz Domžala. Utakmicu protiv Olimpije Zagreb je izgubio nakon produžetaka, a koliko su Mravi bili blizu pobjedi govori podatak da je Zagreb u zadnju četvrtinu ušao s +13. Valja spomenuti da je nakon dužeg vremena igrao i Dario Šarić te je za 14 minuta zabio 9 poena (šut 100%) te dodao skok i asistenciju. Nažalost, Dario nije igrao u samoj završnici susreta, a na pitanje treneru Androiću zašto nije Šarića više koristio, ovaj je navodno odgovorio da nije htio da Šarić pokvari savršeni skor! (?)

Novu priliku za pobjedu u regionalnoj ligi Zagreb ima ovoga petka kad se u Domžalama sastaje s Heliosom. Slovenski sastav je u dosadašnjem dijelu sezone upisao pet pobjeda u ABA ligi, a trenutno se nalaze na dvanaestom mjestu na tablici - lošiji od njih samo su Krka Novo Mesto i Zlatorog Laško. U prvom ovosezonskom susretu ovih takmaca Zagreb je na svom parketu odnio laganu pobjedu od 72-57, no tada je igrao kapetan Mrava Kruno Simon koji je trenutno van stroja zbog ozljede zgloba. Simon je iznimno važan igrač Zagreba bez kojega Kasun i društvo imaju problema sa sastavima koje bi sa zdravim Simonom lako pobijedili.

Hoće li izostanak kapetana Simona biti preveliki hendikep ili će Mravi ipak doći do nove pobjede, pogledajte na kanalu Arena 2.