U 22. kolu engleske Premier League strijelci su bili iznimno 'raspucani', a postignuto je 35 golova - 3,5 gola po susretu, no da je bilo suditi po prvom susretu ovoga kola, potpuni drugi zaključak bi se izveo... Naime, u ranom popodnevnom terminu prvi susret ovoga kola igrali su Norwich i Chelsea i odigrali bez golova, 0-0. Chelsea je ponovo odigrao slabu utakmicu i propustio pobjeći pratnji na više od pet bodova razlike. Ovako Newcastle, Arsenal i Liverpool prate Chelsea na dostižnoj distanci i još koji kiks Bluesa otvorio bi borbu za četvrto mjesto do kraja. U ovome kolu momčad koju vodi Andre Villas-Boas imala je i dozu sreće jer su gore spomenuti konkurenti za četvrto mjesto svi odreda doživjeli poraze. Najteže je stradao Newcastle kojeg je s visokih 5-2 pobijedio Fulham, uz prvi hat-trick Amerikanca Clinta Dempseya u Premier ligi. Liverpool je poražen s 3-1 kod slabašnog Boltona, a porazi Redsa ove sezone su već prestali čuditi... Arsenal je u derbiju kola poražen na svom stadionu od Manchester Uniteda s 2-1 iako je Wengerova momčad imala dobre šanse riješiti utakmicu u svoju korist.

Drugi derbi ovoga kola igrao se u Manchesteru gdje je City dočekao izazivača Tottenhama i nokautirao ga u posljednjim trenucima susreta... Utakmica je ponudila vrhunsku razinu nogometa, a nakon prvog dijela bez bodova, utakmica se otvorila u samo nekoliko minuta; od 56. do 65. minute postignuto je četiri gola - po dva u svakoj mreži. City je poveo preko Nasrija i Lecotta, no takoreći u istom dahu uzvraćaju Defoe i Bale i vraćaju utakmicu u egal. U zadnjoj minuti Defoe propušta zabiti za pobjedu Spursa i ostanak u igri za naslov, a u petoj minuti sudačke nadoknade Balotelli zabija iz penala za pobjedu Citizensa.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti pobjedu QPR-a protiv Wigana od 3-1, poraz Wolverhamptna od Aston Ville od 2-3, pobjedu Sunderlanda protiv Swansea od 2-0 te gostujuću pobjedu West Bromwicha kod Stokea od 1-2. Everton i Blackburn su izjednačili odigravši 1-1. Pregled ovoga kola pogledajte na kanalu SportKlub+.