Prošlog vikenda odigrano je 3. kolo FA Cupa, a u toj fazi natjecanja uključuju se prvoligaški i drugoligaški sastavi. Od dvadeset niželigaša koji su ušli u 3. kolo većina neće igrati u 1/16 finala, no nekolicina je učinila podvige i preko favoriziranih protivnika prošla dalje. 'Giant killer'  - kako engleski novinari zovu niželigaše koji izbace prvoligaša - ovoga kola ispao je Swindon, klub koji se takmiči u League 2 (4. liga), koji je pobijedio s 2-1 prvoligaša Wigana i tako postao senzacija kola. Wigan spada među slabije klubove Premier lige, no i dalje ima četrnaest puta skuplji sastav prema Transfermarktu...

Dobar rezultat ostvario je i Macclesfield (također klub iz League 2) koji je odigrao 2-2 s Boltonom i izborio ponovni susret. U drugi krug, a protiv favoriziranih i bolje postavljenih protivnika su prošli i Stevenage koji je izbacio Reading, Notts County koji je izbacio Doncastera te Crawley koji je bio bolji od Bristol Cityja.

Najjači susret ovoga kola odigran je u Manchesteru gdje je domaći City ispao od gostujućeg Uniteda, 'Crveni vragovi' su pobijedili s 3-2. United je poveo već na početku susreta, a razvoj utakmice odredio je crveni karton kojeg je zaradio Vincent Kompany i koji je možda dosuđen prestrogo. Pobjeda Man Uniteda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje, no valja reći da se City nije predao i da je od 3-0 stigao do 3-2 te da im je sudac mogao dati penal nekoliko minuta prije kraja susreta.

Iako je manchesterski derbi ponudio nogomet na najvišoj razini, glavni događaj ovoga kola zbio se u Londonu na stadionu Emirates - rječ je, naravno, o povratku velikog Thierryja Henryja u redove Arsenala. Vremešni Francuz stigao je na dvomjesečnu posudbu, a iako je vidljivo da je bitno sporiji, nije izgubio 'dodir' što je i potvrdio razvoj događaja. Naime, Henry je ušao u igru dvadesetak minuta prije kraja suseta pri rezultatu 0-0, da bi desetak minuta prije kraja manirom rasnog strijelca 'spakovao' jednu loptu iza leđa vratara Leedsa i bacio u trans cijeli stadion...

Sve najzanimljivije detalje 3. kola FA Cupa pogledajte na kanalu SportKlub.