U predzadnjem jesenskom kolu talijanske nogometne lige nije bilo nekih velikih iznenađenja, favoriti su većinom pobjeđivali, a sastavi podjednake snage su remizirali. Vodeći sastav Serie A, Juventus, zadržao je pobjednički ritam i s 2-0 slavio protiv novog prvoligaša Novare. Goste je već u četvrtoj minuti otvorio Pepe, a dovršio pred kraj susreta Quagliarella. Juve za sada izgleda šampionski, a ako još malo poravi realizaciju u utakmicama kad napada na bunker, naslov mu neće izmaći...

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i Milan i Inter; Milan je s dva gola u drugom poluvremenu slavio protiv Siene, a Inter se dobro namučio protiv Cesene - jedini gol zabio je Ranocchia pola sata prje kraja susreta. Milan za sada drži korak s Juventusom, a Inter se diže na tablici - stigao je do petog mjesta.

Catania je s 2-o svladala Palermo, a Chievo je istim rezultatom svladao Cagliari - loše kolo za 'Otočane'... Genoa je s 2-1 bila bolja od Bologne i tako prekinula niz dobrih rezultata gostiju, no Marco Di Vaio i društvo su unatoč porazu ostali izvan opasne zone.

Remije u ovom kolu upisali su Fiorentina i Atalanta (2-2) te Parma i Lecce (3-3) - zanimljivo je da Parma u prvih dvanaest ovosezonskih utakmica nije ni jednom remizirala, da bi nakon toga tri puta za redom podijelila bodove. Susreti Napoli - Roma te Lazio - Udinese igrali su se u kasnijem terminu.

Sve golove i najzanimljivije detalje 16. kola Serie A pogledajte na kanalu Arena 1.