U petnaestom kolu njemačke nogometne lige u devet utakmica postignuto je 27 golova što daje lijep prosjek od tri gola po susretu. Najviše golova postignuto je na utakmici između Bayerna i Werdera koju su Bavarci dobili sa 4-1. Bayern se tom pobjedom vratio na vrh tablice, no treba napomenuti da je pobjeda izborena teže nego što to rezultat pokazuje; do 70. minute na semaforu je stajalo 1-1.

U derbiju kola igrale su dvije Borussije; ona iz Monchengladbacha i ona iz Dortmunda, a utakmica je završila pravednom podjelom bodova, 1-1. Ovim remijem Dortmund je izgubio prvo mjesto na tablici, no zaostatak za Bayernom nije velik i iznosi samo jedan bod.

Novo razočarenje svojim navijačima priuštio je Wolfsburg koji je ponovo odigrao neriješeno na svom terenu; odigrali su 2-2 protiv Mainza i to nakon što su do 70. minute vodili rezultatom 2-0. Marijo Mandžukić postigao je vodeći gol za Wolfsburg, no nije mogao sam osvojiti trobod za svoj klub i razveseliti navijače - za utjehu izabran je u momčad kola...

U ovome kolu Bundeslige čak pet susreta završilo je podjelom bodova, a osim već spomenutih, bodove su podijelili i Freiburg i Hannover, K'lautern i Hertha te Stuttgart i Köln. Hamburger se pobjedom protiv Nürnberga pomaknuo prema sredini tablice, a Schalke je s 3-1 svladao novog prvoligaša Augsburg.

Sve golove i najzanimljivije detalje 15. kola Bundeslige pogledajte na kanalu Arena 1.