Glavni nogometni, a može se reći i sportski događaj ovoga tjedna sudar je Milana i Barcelone u petom kolu skupine H nogometne Lige prvaka. Nakon četiri odigrana kola Barcelona vodi s deset bodova, prati je Milan s osam bodova, a treći i četvrti Bate Borisov i Viktorija Plzen mogu biti sretni što im se sudbina nasmiješila da se nađu u skupini sa spomenutim nogometnim velikanima...

Prva ovosezonska utakmica između ova dva suparnika na Nou Campu bila je nevjerojatna; tek što je lopta krenula s centra Milan je u nekoliko dodavanja došao do prilike koju Pato nije propustio zabiti - gledatelji još nisu niti sjeli kako treba, a Barca je već bila u zaostatku... Uslijedila je opsada gola Milaneza i ogroman posjed lopte na strani Katalonaca koji je rezultirao velikim brojem prilika koje su iskoristili prvo Pedro, a zatim i Villa za vodstvo Barcelone. I kad se utakmica primicala kraju, Milan je izašao iz bunkera u kojem je čučao cijeli susret te zaradio udarac iz kuta u posljednjoj minuti susreta; epilog je poznat, Tiago Silva naklonio je za 2-2; Milan je imao dva udarca u okvir gola i zabio dva pogotka za 2-2...

Guardiola nije revanšist i sigurno neće narediti svojim igračima da moraju pobijediti pod svaku cijenu kako bi popravili dojam iz prvog susreta i već je najavio da Barcelona želi ostati na prvom mjestu na tablici - za takav rezultat dovoljan in je i remi na San Siru, no Barcelona ni ne zna igrati na bod, a njena igra uvijek je usmjerena na pobjedu. Milan je u prvom susretu devedeset minuta igrao bunker, no pred svojim navijačima neće smjeti igrati tako defanzivno i morat će se koliko toliko otvoriti. Po svemu sudeći čeka nas još jedna spektakularna utakmica velikih rivala, a iako i Milan ima svoje velike kvalitete ovaj susret će najvjerojatnije završiti bez poraza Katalonaca.

Veliki derbi Lige prvaka između Milana i Barcelone pogledajte na kanalu HRT 2.