U desetom kolu talijanske nogometne lige postignuto je dvadeset i devet golova što daje za talijanske prilike vrlo visok prosjek od gotovo tri gola po utakmici. Najviše zgoditaka je postignuto u derbiju kola; Roma i Milan odigrali su odličan susret, a slavio je Milan rezultatom 3-2. Zlatan Ibrahimović postigao je dva gola za Milan, a Roma je ponovo pokazala velike slabosti u obrani; još neko vrijeme će trebati Louisu Enriqueu da od Rome napravi 'Malu Barcelonu'... Drugi derbi ovoga kola talijanske Serie A igrao se u Milanu gdje je domaći Inter ugostio Juventus. Prvo poluvrijeme bilo je vrlo sadržajno i na odmor se otišlo rezultatom 2-1 za goste, no u nastavku kao da su istrčale neke druge momčadi; faul za faulom, isprekidana igra, otezanja gostiju drugim riječima tipična talijanska igra...

Novu pobjedu upisao je sastav Bologne koji od promjene trenera igra vrlo dobar nogomet; u četiri kola upisali su tri pobjede. Za novu pobjedu Udinesea bio je dovoljan samo jedan gol Antonija Di Natalea, kao i za pobjedu Fiorentine protiv Genove (Lazzari). Lazio je svladao Cagliari u gostima, Parma je pobijedila Cesenu na svom terenu, a Lecce i Novara odigrali su jedini remi ovoga kola. U derbiju Juga Catania je pomalo neočekivano pobijedila Napoli rezultatom 2-1, a najveću pobjedu ovog kola upisala je Siena svladavši Chievo 4-1.

Sve golove i najzanimljivije detalje 10. kola talijanske Serie A pogledajte na kanalu Arena 1.