U 9. kolu nizozemske nogometne lige u devet susreta postignuto je 26 golova što daje solidan prosjek od gotovo tri gola po utakmici. Najviše golova, njih pet, postignuto je u susretu Rode i Den Haaga koji je završio rezultatom 4-1 za domaće. Drugi najefikasniji susret bio je ujedno i derbi ovoga kola; riječ je o utakmici Ajaxa i Alkmaara koja je završila neodlučenim rezultatom 2-2. Gosti su odlično otvorili susret i već nakon dvadesetak minuta imali vodstvo od 2-0, a s tim rezultatom se i otišlo na odmor. U nastavku susreta istrčao je neki novi Ajax koji se uz odličnu igru Sulejmanija i unatoč isključenju jednog igrača uspio vratiti u susret i izjednačiti rezultat.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti visoku pobjedu Twentea od 4-0 na gostovanju kod Waalwijka uz hat-trick Marca Janka, pobjedu Vitessea na gostovanju kod tvrdog NEC-a, te minimalnu domaću pobjedu PSV-a nad Utrechtom. Breda je također izborila domaću pobjedu svladavši Excelsior 2-0, a Heracles je pobijedio Groningen rezultatom 2-1, golom Overtooma pred sam kraj susreta.

Feyenoord nastavlja s odličnim igrama i pobjedama, a u ovom kolu je stradao Venlo; završilo je 4-0 za Feyenoord, a dva gola zabio je Guidetti. Feyenoord je trenutno četvrti na tablici sa samo par bodova zaostatka za vodećim sastavima što je veliki napredak u odnosu na katastrofalnu prošlu sezonu. Sve golove i najzanimljivije detalje devetog kola nizozemske Eredivisie pogledajte na kanalu SportKlub+.