Do kraja regularnog dijela prvenstva ruske nogometne lige ostala su još tri kola, a trenutno se na vrhu tablice nalazi Zenit iz St. Petersburga s dva boda prednosti pred CSKA-om i tri boda prednosti pred Dinamom iz Moskve. Kada će biti kompletirano svih trideset kola u ruskoj ligi, počinje zimska pauza nakon koje se najboljih osam sastava natječe u ligi za prvaka, a najlošijih osam ide u ligu za ostanak. Računajući i te utakmice drugog dijela prvenstva, do odluke o prvaku ostalo je još puno vremena i puno bodova, no već sada je jasno da će prvak biti netko iz trolista Zenit, Dinamo i CSKA. U ruskoj ligi iznenađenja su vrlo rijetka, a osim same kvalitete sastava od velikog su značaja moćni navijači određenog kluba koji dolaze iz političkih i poslovnih sfera. U tom smislu zadnjih godina je u prednosti bio Zenit, no čini se da mu se CSKA sve više približava...

U 27. kolu vodeća tri kluba lige upisala su remije; Zenit nije uspio pobijediti Dinamo iz Moskve i odigrao je remi bez golova, a CSKA je prosuo dva gola prednosti protiv Tereka iz Groznog i tako se propustio izjednačiti u broju bodova s liderom prvenstva. Lokomotiv iz Moskve uvjerljivo je rezultatom 3-0 svladao Tom iz Tomska, a prvi gol postigao je bivši igrač Hajduka Senijad Ibričić. Rubin iz Kazana također je bio uvjerljiv na svom terenu pobijedivši istim rezultatom Spartak iz Moskve, a sva tri gola pala su u drugom poluvremenu.

Bogati Anzhi iz Mahačkale odigrao je remi na gostovanju kod Spartaka iz Nalčika; Anzhi je vodio gotovo cijeli susret pogotkom bivšeg igrača Anderlechta Boussoufe, no u zadnjoj minuti susreta ukazao se Mitrishev i pogodio za bod svoje momčadi. Spartak iz Nalčika nalazi se na pretposljednjem mjestu na tablici i vrlo teško će osigurati prvoligaški status, a Anzhiju bi ova dva izgubljena boda mogla itekako nedostajati u borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Sve golove i najzanimljivije detalje 27. kola ruske nogometne lige pogledajte na kanalu SportKlub.