U osmom kolu engleske nogometne lige u deset utakmica postignuta su 32 gola što daje vrlo solidan prosjek od nešto više od tri gola po utakmici. Najviše golova, njih pet, postignuto je u susretu Manchester Citya i Aston Ville, koji je završio rezultatom 4-1 za domaći sastav. Gosti iz Birminghama su najavljivali da će pružiti žestok otpor favoriziranom suparniku, no na kraju mogu biti sretni sa samo četiri gola u mreži; Villu je nakon nešto manje od pola sata igre otvorio Balotelli zgoditkom za 1-0, a zabili su još i Johnson, Kompany i Milner.

Na Anfieldu se igrao derbi kola, a Liverpool je umalo iznenadio Fergusonov Manchester United. Domaći su zgoditkom Gerarda vodili 1-0, sve do desetak minuta prije kraja susreta, no tada se ukazao Hernandez i izjednačio na 1-1 te tako proslavio potpisivanje novog ugovora... United se izvukao bez poraza, no ipak je izgubio vrh tablice jer ga je Man City prestigao za dva boda.

U Newcastlu na St. James Parku je gostovao Tottenham i da su Pijetlovi imali malo više koncentracije mogli su odnijeti sva tri boda; Tottenham je vodio rezultatom 2-1, sve do 86. minute i imao nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, no nespretnost i sebičnost napadača Spursa dala je šansu domaćima da izjednače. Shola Ameobi je prihvatio jednu ne previše obećavajuću loptu na lijevoj strani, okrenuo svog čuvara i lijevom nogom zakucao loptu u malu mrežu pored nemoćnog Friedela. Izgubljena dva boda iz ovog susreta mogli bi nedostajati Tottenhamu na kraju sezone.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Arsenala nad Sunderlandom, Chelsea nad Evertonom, Norwicha protiv Swansea i Stokea protiv Fulhama, a sve golove i najbolje prilike utakmica 8. kola engleske nogometne lige pogledajte na kanalu SportKlub+.