28. kolo brazilske nogometne lige bilo je jedno od najefikasnijih u posljednje vrijeme; postignuto je 29 golova u deset utakmica, što daje za brazilsku ligu visoki prosjek od gotovo tri gola po susretu. Najviše pogodaka postignuto je u susretu Cruzeira i Sao Paula koji je završio rezultatom 3-3. Domaćini su odlično otvorili utakmicu i rano poveli, no Sao Paulo se vraća u nastavku i s dva gola preokreće rezultat; do kraja susreta Cruzeiro je dva puta izjednačavao pa je na kraju došlo do pravedne podjele bodova.

Uvjerljive domaće pobjede u ovome kolu upisali su Corinthians protiv Atletico GO-a, Avai protiv Atletico PR-a i Internacional protiv Vasco Game; sva tri susreta završila su rezultatom 3-0. Domaće pobjede i nova tri boda uzeli su i Santos, Flamengo i Coritiba; Santos je s minimalnih 1-0 pobijedio tvrdi Palmeiras, Flamengo je preokretom u zadnjim minutama susreta odnio pobjedu protiv Fluminensea od 3-2, a Coritiba je pobijedila Gremio s 2-0.

Gostujućih pobjeda u ovome kolu nije bilo, a remije su odirali Ceara i Figueirense (1-1), Botafogo i Bahia (2-2) te Atletico MG i America MG, koji su odigrali susret bez golova. Sve golove i najzanimljivije detalje 28. kola brazilske nogometne lige pogledajte na kanalu Arena 1.