Nakon sedam odigranih kola tri sastava španjolske nogometne lige su i dalje bez poraza; Barcelona, Sevilla i Levante. Dok za Barcu to i nije neka novost, pa niti za Sevillu koja ove sezone igra više njemački nego španjolski nogomet, dosadašnji ovosezonski uspjeh malog Levantea veliko je iznenađenje. S četiri pobjede i dva remija iz šest utakmica Levante ima jednak učinak kao i Barcelona, no zbog slabije gol razlike nalazi se na drugom mjestu s bodom ispred Reala. U prošlom kolu Levante je gostovao kod Betisa, koji je također odlično ušao u sezonu i uzeo nova tri boda minimalnom pobjedom od 1-0. San navijača kluba iz predgrađa Valencije se nastavlja...

Real je s visokih 4-0 porazio Espanyol, no ta pobjeda ne oslikava pravo stanje na terenu. Real jest bio bolja momčad, no domaći su imali niz prilika za izjednačenje i dobrih petnaestak minuta držali Mourinhovu momčad u šahu; da nije bilo ponovo odličnog Casillasa, tko zna kako bi utakmica završila. Valja pohvaliti i Gonzala Higuaina koji je postigao hat-trick, a posebno je bio lijep njegov drugi pogodak. Barcelona se kao i prošlih sezona dobro namučila na gostovanju u Gijonu i slavila minimalno; jedini gol za pobjedu zabio je Adriano.

Athletic Bilbao je napokon upisao prvu pobjedu ove sezone i to u baskijskom derbiju protiv Sociedada, a odlični napadač Fernando Llorente je zabio oba gola za Bilbao. Malaga je nastavila niz dobrih igara i uzela nova tri boda na svom terenu protiv Getafea, no mora se reći da su gosti iz Madrida mogli odnijeti puni plijen, a da bi najpravednija bila podjela bodova. Treba istaknuti ludi gol Julia Baptiste za 3-2; Brazilac je u devedestoj minuti nakon nabačaja iz kornera pobjedonosni gol zabio savršenim i neobranjivim škaricama!

Sve golove i najzanimljivije detalje sedmog kola španjolske nogometne lige pogledajte na kanalu Arena 1.