U osmom kolu nizozemske Eredivisie u devet utakmica postignuto je 28 zgoditaka, što daje vrlo solidan prosjek od nešto više od tri gola po utakmici. Najveće iznenađenje dogodilo se u Twenteu gdje domaći sastav nije uspio pobijediti 'fenjeraša' Excelsior, završilo je 2-2. Domaći su poveli u prvom poluvremenu i sve je mirisalo na još jednu rutinsku pobjedu, no gosti se vraćaju i u zadnjih desetak minuta susreta preokreću rezultat, a bod Twenteu donosi L. de Jong golom u zadnjoj minuti susreta. Poraz Ajaxa u Groningenu bi se također mogao svrstati među iznenađenja, no Groningen je dobar sastav i zadnjih sezona redovito završava u gornjoj polovini tablice.

Lider lige Alkmaar je rutinski prošao gostovanje kod Venloa, a PSV je teže od očekivanog svladao NEC; golove za pobjedu zabili su u zadnjih pet, šest minuta susreta. Feyenoord je neočekivano izgubio na svom terenu od Den Haaga i tako uprskao vrlo solidan start sezone, a jednako uvjerljivu pobjedu (3-0) upisao je Utrecht na svom terenu protiv Waalwijka. Najviše zgoditaka, njih sedam, postignuto je u susretu Rode i Brede, a slavili su domaćini rezultatom 4-3.

Sve golove i najzanimljivije detalje 8. kola nizozemske Eredivisie pogledajte na kanalu SportKlub+.