U osmom kolu druge engleske nogometne lige postignuto je relativno malo golova, samo 21 u 12 odigranih susreta, a ljepoticu kola odigrali su Brighton i Leeds u prvom susretu kola prošloga petka. Dva ugledna drugoligaša i nekadašanja prvoligaša tijekom tjedna su igrali susrete Carling Cupa protiv ponajboljih sastava Premier League, Leeds s Manchester Unitedom, a Brighton s Liverpoolom. I jedni i drugi su izgubili te susrete, a Brighton je bio blizu da iznenadi Redse - izgubili su 2-1. Par dana nakon kup susreta Brighton i Leeds sastali su se u 8. kolu Championshipa i odigrali spektakularan meč; završilo je 3-3, a utakmica je bila puna preokreta. Leeds je na poluvremenu vodio 0-2, no Brighton se vraća i potpuno preokreće rezultat, a bod gostima u zadnjoj minuti susreta spašava McCormack svojim drugim golom.

Najuvjerljiviju pobjedu ovoga kola upisao je Derby County, svladavši rezultatom 3-0 Millwall, a minimalne pobjede su upisali i Doncaster protiv Crystal Palacea, Portsmouth protiv Blackpoola i West Ham protiv Peterborougha. Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Nottingham protiv Watforda, a remije su odigrali Burnley i Southampton, Birmingham i Barnsley, Coventry i Reading te Bristol i Hull - svi susreti završili su s 1-1. Utakmice bez golova odigrali su Cardiff i Leicester te Middlesbrough i Ipswich.

Sve golove i najzanimljivije detalje 8. kola Championshipa pogledajte na kanalu SportKlub+.