U petom kolu nizozemske nogometne lige strijelci su bili odlično raspoloženi; u devet susreta postignuto je 32 pogotka, što je u prosjeku više od 3,5 gola po utakmici. Najviše zgoditaka je postignuto u susretu između Venloa i PSV-a koja je završila 3-3. PSV je odlično otvorio susret i do poluvremena imao prednost od dva gola, no u nastavku se Venlo budi i u pet minuta zabija tri pogotka i preokreće susret, a bod PSV-u spašava Bouma golom petnaest minuta prije kraja susreta. Lider lige Ajax je slavio na gostovanju kod Heraclesa s 3-2, a i Feyenoord je nastavio niz dobrih igara prošavši Bredu s 3-1.

Gostujuće pobjede u ovome kolu upisali su i Waalwijk kod Den Haaga i Utrecht kod Excelsiora, a domaće pobjede upisali su Roda protiv Twentea (iznenađenje kola), Heerneveen protiv Groningena te Alkmaar protiv Vitesea koji je u ovom kolu upisao najvišu pobjedu pregazivši goste iz Arnhema s 4-0.

Nakon pet odigranih kola na vrhu tablice se nalazi Ajax, a prate ga s malim zaostatkom Alkmaar, Twente, Feyenoord i PSV; dakle klasičan razvoj situacije u nizozemskoj nogometnoj ligi... Pregled utakmica 5. kola nizozemske Eredivisie pogledajte na kanalu SportKlub+.