U drugom kolu španjolske Primere dogodilo se veliko iznenađenje; Barcelona je odigrala remi na gostovanju kod Real Sociedada i prepustila Realu vrh tablice. Barca je dobro otvorila susret i već nakon deseta minuta imala dva gola prednosti, no Sociedad se budi u nastavku i izjednačuje rezultat. Dio krivice za rezultatski neuspjeh treba pripisati i Guardioli koji je na klupi ostavio Messia, Villu i Iniestu, a bez njih Barca ipak nije toliko moćna. Real je iskoristio Barcin kiks i pobjedom protiv Getafea od 4-2 zasjeo na vrh tablice i gurnuo Katalonce u ulogu lovca.

Zanimljiv susret odigrali su Sevilla i Villarreal; i jedni i drugi imali su vodstvo u jednom trenutko, no završilo je s miroljubivih 2-2, a susret je obilježio i povratak Ivana Rakitića na nogometne terene nakon ozljede. Valencija je upisala minimalnu pobjedu protiv Atletico Madrida zgoditkom Soldada u drugom poluvremenu, a Atletico se činio dosta oslabljen nenadoknadivim odlascima Forlana i Aguera. Pobjede su upisali Betis protiv Mallorce, Osasuna protuv Sportinga iz Gijona te Espanyol protiv Athletic Bilbaoa, a remije bez golova odigrali su Santader i Levante te Rayo Vallecano i Zaragoza.

Sve golove i najzanimljivije detalje drugog kola španjolske Primere pogledajte na kanalu Arenasport 3.