Utakmicama drugog kola krenula je nova sezona Serie A budući da su utakmice prvoga kola odgođene zbog štrajka nogometnog sindikata. Najbolje je startao Juventus isporučivši Parmi na četiri komada, a zanimljivo je da su čak tri pogotka postigli igrači kupljeni u zadnjem prelaznom roku: Pepe, Vidal i Lichtsteiner. Uvijek je dobar znak kada prinova zabije na debiju pa se čini da je Stara Dama dobro kupovala... Dobar start imali su i Napoli te Udinese koji su upisali gostujuće pobjede kod Cesene odnosno Lecea. Udinese je sve riješio u prvih petnaestak minuta, a Napoli je do pobjede stigao u zadnjih pola sata.

Prvenstvo je otvorio susret Milana i Lazia prošloga petka, a igrači Edoarda Reje bili su na korak do velike pobjede. Već nakon dvadesetak minuta vodili su 2-0 pogocima novopridošlih napadača Klosea i Cissea no remi Milanu donjeli su Cassano i Ibrahimović. Remije u prvom kolu odigrali su i Catania i Siena, Genova i Atalanta te Chievo i Novara, a domaću pobjedu upisala je Fiorentina pobjedivši Bolognu 2-0. Roma je ponovo razočarala svoje navijače izgubivši na svom stadionu od Cagliaria s 1-2. Već danima se po medijima vuče sukob između trenera Luisa Enriquea i legende kluba Tottia, a loša atmosfera u svlačionici preselila se čini se i na travnjak...

Sve golove i najvažnije detalje drugog kola Serie A pogledajte na kanalu Arenasport 1.